Tervisetõendid

Turvatöötaja tervisetõend

Lähtudes tööst tulenevatest tervise ohuteguritest jaotatakse turvatöötajad kahte gruppi.

Tervisetõendid

Mootorsõidukijuhile

Sõidukujuhtidele kehtivad samuti tervisenõuded ja väljastatakse tervisetõend.

Tervisetõendid

Tervisetõendid nakkushaiguste kohta

Väljastame peale tervisekontrolli arsti poolt tervisetõendi toidukäitlejale, õpetajale, põllumajandus, iluteenindajale ning tervishoiu- ja hoolekandetöötajatele

Turvatöötaja

Vastavalt Siseministeeriumi määrusele RT I, 18.05.2024, 1  jagatakse ohuteguritest tulenevalt turvatöötajad vastavatesse gruppidesse.

Lähtudes töökeskkonna ohuteguritest ja terviseriskidest ning tööülesannetest, jaotatakse turvateenistujad kahte tervisenõuete gruppi:

I gruppturvatöötaja ja turvamise turvajuht;

II grupp – valvetöötaja

NB! Turvateenistuja tervisekontrolli teeb käesolevast määrusest lähtudes töötervishoiuarst, kaasates vajaduse korral muu tervishoiuteenuse osutaja.
Juhul, kui tervisekontrollis selgub, et I grupi turvatöötaja ei vasta Turvateenistuja tervisenõuetele ja ülesannete täitmist takistavate tervisehäirete loetelule ning selgub, et töötaja vastab II grupi nõuetele, on arstil õigus väljstada tõend ainult II grupi jaoks.


Mootorsõidukijuht

Vastavalt Siseministeeriumi määrusele jagatakse mootorsõidukijuhid vastavatesse gruppidesse:

  (1) Juht peab füüsiliselt ja psüühiliselt olema võimeline mootorsõidukit või trammi juhtima ning tal ei tohi olla haigusi või tervisehäireid, mis takistavad mootorsõiduki või trammi ohutult juhtimist.

  (2) Tervisenõuded kehtestatakse järgmiselt:
  1) 1. gruppi kuuluvad A-, AM-, B- ja BE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite juhid, välja arvatud B-kategooria takso, ning A- ja B-kategooria alarmsõidukite juhid ning T-kategooria traktori ja liikurmasina juhid;
[RT I, 16.06.2015, 7 – jõust. 19.06.2015]
  2) 2. gruppi kuuluvad C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõidukite juhid, trammijuhid ning juhtimisõiguse taotlejate ja mootorsõidukijuhtide õpetajad.
[RT I, 14.07.2020, 17 – jõust. 17.07.2020]

E-tervisetõendi saamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon aadressil https://www.terviseportaal.ee/  avaneb uues vahekaardis ning seejärel pöörduda arsti poole. A-, B-, BE-, C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõiduki, T-kategooria traktori ja liikurmasina, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõiduki juhi ja juhtimisõiguse taotleja ning mootorsõidukijuhi õpetaja tervisekontrolli teeb perearst, töötervishoiuarst või liiklusmeditsiini komisjon. Kaitseväes võib tervisekontrolli teha eriarstiabi tegevusloa alusel tegutsev arst.(allikas: https://www.transpordiamet.ee/tervisetoend-autojuhile )

Vastuvõtule tulles võtta kaasa isikut tõendav dokument ja prillid või läätsed, kui kasutate neid sõiduki juhtimisel.
(Tervisekontrolli eest tuleb tasuda ka juhul, kui vastuvõtu käigus selguvad meditsiinilised vastunäidustused juhiloa saamiseks! Negatiivse otsuse korral tervisekontrolli tasu tagasi ei maksta.)


Tervisetõendid nakkushaiguste kohta

Toidu- ja joogikäitleja tervisetõend – töötaja, kes puutub oma tööülesannete tõttu kokku toidu ning joogiveega, samuti toidu käitlemisruume puhastav töötaja.
Vajalik uuring: BAK analüüs

Põllumajandustöötajad – töötaja, kes puutub oma igapäeva töös kokku põllumajandusloomade ja loomsete saadutsega.
Vajalik uuring: BAK analüüs + röntgenuuring

Iluteenindajad – töötaja, kellel on kokkupuude kliendiga iluteenuseid osutades.
Vajalik uuring: Röntgenuuring

Õpetajad ning isikud, kes puutuvad kokku lastega – töötaja, kes puutub igapäevalt kokku laste ja noorukitega (õpetajad, noorsootöötajad, lasteasutused).
Vajalik uuring: Röntgenuuring

Tervishoiu- ja hoolekandetöötajad – töötaja, kelle kokkupuude oma igapäevatöös on patsientidega.
Vajalik uuring: Röntgenuuring

Hinnakirjaga saab tutvuda SIIN

 


Loading...