Vaktsineerimine

ilma broneeringuta

Alates septembrikuust saab Hoole kliinikus vaktsineerida gripi vastu etteregistreerimata.

Gripi vastu vaktsineerimine (sh vakstiin) maksab 19 eur.

Hoia end ja oma lähedasi!

Vaktsineerimise ajad septembris

Esmaspäev
10:00-13:30
Teisipäev
16:00-18:00
Kolmapäev
15:30-17:30
Neljapäev
15:30-17:30

Soovi korral broneeri aeg vaktsineerimisele

Riikliku immuniseerimiskava alusel alustatakse 2023. a. sügisel järgmiste sihtgruppide tasuta gripivastast vaktsineerimist:

  • vähemalt 60-aastased inimesed;
  • lapsed vanuses 6 kuud kuni 7 eluaastat (k.a.)
  • terviseseisundi tõttu kõrgenenud riskiga 8–19 aastased (k.a.) lapsed ja noorukid, kes kuuluvad gripi riskirühma (gripi riskirühma loetakse lapsed ja noorukid, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk raskelt haigestuda – lapsed, kellel on südameveresoonkonna haigused, onkoloogilised haigused, immuunpuudulikkus, diabeet või obstruktiivne kopsuhaigus);
  • lapseootel naised;
  • väljaspool kodu osutatava ööpäevaringse üldhooldusteenuse saajad, ööpäevaringse erihoolekandeteenuse saajad, kogukonnas elamise teenuse saajad.

MIS ON GRIPP?

Gripp on nakkav hingamisteede haigus, mis võib põhjustada tõsiseid tervisega seotud tüsistusi ning keerulisematel juhtudel on vajalik haiglaravi ning võib põhjustada enneaegseid surmasid.

MILLISED ON GRIPI SÜMPTOMID?

Gripi vastu vaktsineerimine on oluline, kuna gripp on väga raskelt kulgev haigus. Gripile on omane kõrge palavik, tugev nõrkus, jõuetus, lihase-liigesevalud ja kuiv ning kinnine köha. Gripi tüsistusteks võivad olla kopsupõletik, kõrvapõletik, põskkoopapõletik, dehüdratsioon ja krooniliste haiguste süvenemine nagu südamepuudulikkus, astma või diabeet.

.

KUIDAS GRIPPI ENNETADA?

Gripist hoidumise parim viis on vaktsineerimine. Soovitame alustada vaktsineerimisega septembri lõpust või oktoobri algusest, et tagada tõhus kaitse gripi haigestumise kõrgperioodiks november-märts.

MIKS TULEB IGA-AASTASELT GRIPI VASTU VAKSTINEERIDA?

Gripp põhjustavad eri tüüpi tüved, mis võivad igal aastal muutuda. Seetõttu gripi tüvede iga-aastane muutumine ning vaktsiini kaitse kestus tõttu on soovitatav vaktsineerida kord aastas.

KEDA GRIPI VASTU VAKTSINEERIDA?

Vaktsineerimist gripi vastu võivad vastunäidustuste puudumisel teha kõik alates 6- elukuust. Eriti oluline on see riskirühma kuuluvad inimesed: vanus >60 a, kroonilise haiguse põdejad (nt diabeet, kõrge vererõhk, kopsuhaigused), rasedad, väikesed lapsed. Samuti need inimesed, kes töötavad asutustes, kus puutuvad kokku paljude inimestega või riskirühma kuuluvate sihtrühmadega (nt koolid, lasteaiad, tervishoiuasutustused, hooldekodud, sotsiaalhoolekanne, kaubanduskeskus); aga ka need, kelle pere lähiringkonnas on mõni eakas, rase, laps, kroonilist haigust põdev inimene.

Loading...