Kutsu Hoole vaktsineerima!

Vaktsineerimise soov

6 + 15 =

Hea ettevõtja – hoolime koos Sinu personalist!

Kutsu meid oma kontorisse vaktsineerima! Tuleme Sinu töökohale!

Alates septembrist  on võimalik tellida Hoole meditsiiniõde kontorisse vaktsineerima  hooajalise gripi, puukentsefaliidi ja Covid-19 vastu. Peale broneeringut saadame hinnapakkumise ja lepime kokku aja. Tuleme kohale üle Eesti.

MIS ON GRIPP?

Gripp on nakkav hingamisteede haigus, mis võib põhjustada tõsiseid tervisega seotud tüsistusi ning keerulisematel juhtudel on vajalik haiglaravi ning võib põhjustada enneaegseid surmasid.

MILLISED ON GRIPI SÜMPTOMID?

Gripi vastu vaktsineerimine on oluline, kuna gripp on väga raskelt kulgev haigus. Gripile on omane kõrge palavik, tugev nõrkus, jõuetus, lihase-liigesevalud ja kuiv ning kinnine köha. Gripi tüsistusteks võivad olla kopsupõletik, kõrvapõletik, põskkoopapõletik, dehüdratsioon ja krooniliste haiguste süvenemine nagu südamepuudulikkus, astma või diabeet.

KUIDAS GRIPPI ENNETADA?

Gripist hoidumise parim viis on vaktsineerimine. Soovitame alustada vaktsineerimisega septembri lõpust või oktoobri algusest, et tagada tõhus kaitse gripi haigestumise kõrgperioodiks november-märts.

MIKS TULEB IGA-AASTASELT GRIPI VASTU VAKSTINEERIDA?

gripivaktsiinGripp põhjustavad eri tüüpi tüved, mis võivad igal aastal muutuda. Seetõttu gripi tüvede iga-aastane muutumine ning vaktsiini kaitse kestus tõttu on soovitatav vaktsineerida kord aastas.

KEDA GRIPI VASTU VAKTSINEERIDA?

Vaktsineerimist gripi vastu võivad vastunäidustuste puudumisel teha kõik alates 6- elukuust. Eriti oluline on see riskirühma kuuluvad inimesed: vanus >60 a, kroonilise haiguse põdejad (nt diabeet, kõrge vererõhk, kopsuhaigused), rasedad, väikalapsed. Samuti need inimesed, kes töötavad asutustes, kus puutuvad kokku paljude inimestega või riskirühma kuuluvate sihtrühmadega (nt koolid, lasteaiad, tervishoiuasutustused, hooldekodud, sotsiaalhoolekanne, kaubanduskeskus); aga ka need, kelle pere lähiringkonnas on mõni eakas, rase, laps, kroonilist haigust põdev inimene.

Mis on puukentsefaliit?

Entsefaliit on viirusnakkus, mis võib levida puugihammustuse kaudu. Haigustekitaja on viirus, mida levitavad puugid, kes on nakatunud. Haiguse sümptomid võivad hõlmata palavikku, peavalu, lihasvalu, väsimust ja löövet ning mõnedel juhtudel võib see põhjustada tõsiseid neuroloogilisi probleeme, nagu aju- ja seljaaju põletik. 

puugivaktsiin

Kuidas ennetada?

Puukentsefaliidi vastu on olemas vaktsiin ja selle ennetamiseks soovitatakse vältida puukidega kokkupuudet, kasutada putukatõrjevahendeid ja kaitseriideid looduses liikudes.

Keda vaktsineerida?

Vaktsineerimist soovitatakse tavaliselt inimestele, kes elavad või viibivad pika aja jooksul riskipiirkondades, kus on suurem tõenäosus puukidega kokkupuuteks. Vaktsineerimine tuleks läbi viia enne puukide aktiivsuse perioodi, tavaliselt kevadel või suve alguses.

Mida kliendid meist arvavad

Loading...